Facebook

Pogoda

Aktualności

Ferie, ferie, a więc apel o bezpieczeństwie w wykonaniu klasy czwartej! 
Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom snieżnego, udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku przez te dwa tygodnie! :)

W dniu 30.01.2018r. klasy I-III bawiły się na balu karnawałowym w Nibylandii. Było super!

"Sąsiadki" w wykonaniu naszego kabaretu "Bobek".

29.01.2018 klasy IV i V miło spędziły czas na lodowisku w Chełmcu.

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych w Mystkowie, gdzie nasi uczniowie zajęli III miejsce. Gratulujemy!!!

XIV Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych w Mystkowie.
20 stycznia 2018r. odbył się już po raz XIV Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych "Sądeckie Kolędowanie" w Mystkowie. Uczestniczyli w nim uczniowie z naszej szkoły w składzie: Jakub Baziak, Karol Majkrzak i Konrad Słabaszewski, którzy po eliminacjach gminnych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu powiatowego. Przygotowani przez p. Beatę Wąchałę i Joannę Kozę zaprezentowali grupę kolędniczą "Z gwiazdą" i zajęli III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 25 grup kolędnicze, w tym 8 dziecięcych, 8 młodzieżowych i 9 tworzonych przez dorosłych wzięło udział w przeglądzie. Występy oceniała komisja artystyczna pod przewodnictwem etnografa Magdaleny Kroh. Zauważyła ona, że przegląd jest świadectwem bogactwa tradycyjnej kultury ludowej regionu, służy podtrzymaniu zwyczajów bożonarodzeniowych i ma ogromne znaczenie edukacyjne. Prezentowane widowiska z roku na rok mają wyższy poziom merytoryczny i artystyczny, a grupy kolędnicze, reprezentujące powiat nowosądecki na ogólnopolskich konkursach zdobywają główne nagrody. Gratulujemy!!! :)

10 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się już po raz 28 Gminny Przegląd Grup Kolędniczych, mający na celu zachowanie oryginalnej i tradycyjnej formy obrzędu kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V i VI, którzy przygotowani przez panie: Beatę Wąchałę i Joannę Kozę zaprezentowali obrzęd pasterzy z gwiazdą i zajęli I miejsce. Zakwalifikowali się oni do Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych, który 20 stycznia odbędzie się w Mystkowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy przesłać Wam Kochani najserdeczniejsze życzenia. Niech
nadchodzące Święta będą dla każdego z was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy Wam, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich dla Was osób. A wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy również dużo zdrowia i
szczęścia. Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te
najskrytsze marzenia. Magicznych Świąt!!!

Dnia 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Kazimiery Faron - Majkrzak i p. Heleny Sobczak przygotowali program artystyczny, który przebiegał w miłej, świątecznej i rodzinnej atmosferze. Dzieci zaprezentowały wymowną część artystyczną związaną ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie, recytacje i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój. Uroczystość uświetniła szkolna kapela regionalna pod opieką p. Piotra Matusiewicza. Po akademii Pan Dyrektor podziękował uczniom i organizatorom oraz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku wsparli nas w zorgaznizowaniu akcji Szlachetna Paczka :)

Już po raz czwarty w naszej szkole 1 grudnia odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Łącko „Gmina Łącko – poznajmy ją bliżej” dla uczniów klas IV – VII. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół Gminy Łącko. Organizatorami konkursu były p. B. Wąchała i p. C. Zbozień. Patronat nad konkursem objął wójt gminy – Jan Dziedzina. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o gminie, w której mieszkamy, ukazanie elementów i cech środowiska lokalnego, poznanie historii i miejsc związanych z historią gminy, poznanie tradycji poszczególnych sołectw, poznanie sylwetek ciekawych ludzi związanych z życiem gminy oraz umiejętność określenia położenia gminy na tle kraju, województwa i powiatu. Komisja konkursowa w składzie: B. Wąchała-Gawełek, Józef Strączek, B. Wąchała, po dokonaniu analizy i poprawy testów wyłoniła najlepszych uczestników. W czołówce znalazły się następujące osoby:
miejsce I –Szymon Subik ZSP Łącko
miejsce II – Agnieszka Mrówka ZSP Łącko
miejsce III – Jakub Wąchała SP Kicznia
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łącko - p. Jana Dziedzinę, Przewodniczącą Rady Gminy Łącko - p. Bernadettę Wąchałę - Gawełek, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Maszkowicach, Gminny Ośrodek Kultury – p. Józefa Strączka, Zespół Świetlic Środowiskowych w Łącku, Łącki Bank Spółdzielczy, p. A. i T. Cisków, K. i A. Skutów oraz pamiątkowe dyplomy. Należy dodać, że poziom był bardzo wyrównany i zwycięzców dzieliła niewielka różnica punktów od pozostałych uczestników.
Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy ogromnej wiedzy o naszej Gminie i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok.

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji Szlachetna Paczka. Prosimy uczniów i nauczycieli o wsparcie tej inicjatywy. Została wybrana rodzina, która ma następujące potrzeby.
Pani Józefa (56 l.) samotnie wychowuje niepełnosprawnego syna Mateusza (10 l.). Rodzina mieszka w bardzo złych warunkach, w starym niewielkim domku. Szczęście rodziny zostało zachwiane w momencie śmierci głowy rodziny - męża pani Józefy. Kobieta była zmuszona zrezygnować z pracy, aby zająć się synem, który wymaga praktycznie stałej opieki i kontroli innej osoby. Od tej chwili Pani Józefa musi wyłącznie polegać na sobie. Rodzina żyje dzięki niewielkiej rencie rodzinnej oraz świadczeniom socjalnym (1264,00 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania i wydatków na leki na członka rodziny pozostaje 330,50 zł. Pani Józefa jest zdana wyłącznie na siebie, pomimo tego nie pooddaje się w staraniach, aby zapewnić synowi odpowiednie warunki życia. Cały czas dba o to, aby żyło im się lepiej. Kobieta jest optymistycznie nastawiona do świata i bardzo by chciała, aby jej wielkie marzenie, którym jest nowy dom, nowe mieszkanie kiedyś się spełniło. Pani Józefa wśród najpotrzebniejszych rzeczy wskazała odzież i obuwie dla syna na zimę - rodziny nie stać na zakup nowej, dzięki której zaoszczędziliby pieniądze na zakup leków. Dla rodziny ważny jest także zakup żywności - często brakuje pieniędzy na podstawowe produkty.
Potrzeby rodziny.
Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach.
Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon
Odzież:
Mateusz
Rodzaj odzieży: zimowa
Kategoria: kurtka
Rozmiar: 154-156
Sylwetka: krępa
Obuwie:
Mateusz
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: trapery/kozaki
Rozmiar: 38/39
Wyposażenie mieszkania:
Ręczniki, Pościel
Brakujące sprzęty: Żelazko, krzesła (rodzina posiada bardzo poniszczone), stolik/ława i pufa (te, które posiada rodzina praktycznie się rozlatują).
Inne potrzeby:
Deska do prasowania, suszarka na ubrania.
Specjalne upominki:
Pani Józefa kosmetyki albo perfumy
Mateusz zabawka

Zbiórka produktów odbędzie się w dniach 27.11. – 6.12.2017r.

Bardzo prosimy o wsparcie!!!!!

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Maszkowicach przedstawili wzruszającą lekcję historii. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych przez uczniów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

W dniu 9 listopada w naszej szkole odbyła się czwarta już edycja programu Śniadanie daje moc. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III. Wszystko smakowało wyśmienicie.

W piękny październikowy dzień uczniowie klasy I i II naszej szkoły udali się wraz z paniami: K. Faron-Majkrzak, B. Wąchałą, H. Sobczak do Łącka do stolarni pana Zdzisława Sobczaka. Wędrując drogą pośród pól i sadów obserwowaliśmy zmiany w przyrodzie i podglądaliśmy piękną polską, złota jesień. W drodze zatrzymaliśmy się w parku przy zajezdni autobusowej, aby omówić i zobaczyć czym jest park. Mimo, że mały i skromny dużo ciekawych rzeczy można było zobaczyć – różne gatunki drzew, krzewów i kwiatów, alejki, ławeczki, fontanny, ale najciekawszy był plac zabaw. W stolarni obserwowaliśmy proces obróbki drewna i produkcji drzwi. Stolarz zaprezentował nam maszyny i urządzenia znajdujące się w warsztacie. Mogliśmy obserwować czyszczenie, wygładzanie, frezowanie, zobaczyć co dzieje się z trocinami, kiedy włączyły się urządzenia do ich składowania. Na koniec panie zorganizowały miły pobyt na Górze Jeżowej w Amfiteatrze. Było śpiewająco, tańcząco i wesoło. Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do szkoły, a po wycieczce zrobiliśmy ekspozycję zdjęć z naszych warsztatów w stolarni.

Odwiedziliśmy pomniki i cmentarz choleryczny w Maszkowicach. Na każdym z nich nasi uczniowie zapalili znicze i w zadumie słuchali historii tych miejsc.

UWAGA!!! Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki. Waszym zadaniem jest polubienie posta przygotowanego na tę okoliczność z okazji Szkolnych Dni Dziedzictwa Kulturowego. Trzeba wejść na facebook sztuka na kółkach, znaleźć Szkołę Podstawową w Maszkowicach (nr 2) i kliknąć lubię to! Liczymy na Wasze głosy.

Dnia 25.10.2017 uczniowie klas III-VII wraz z opiekunami p.Barbarą D., p.Agatą G., p.Rozalią B., p.Eweliną Ż., p.Cecylią Z., p.Teresą G.wzięli udział w wycieczce do Wieliczki. W drodze odwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II "Nie lekajcie sie!" oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. W Sanktuarium ucziowie mogli zobaczyć wewnątrz marmurowego ołtarza umieszczone relikwie, zamkniętą w szklanej szkatule ampułkę z krwią papieża, pobraną podczas jednego z badań w klinice Gemelli. W jednej z kaplic widzieli płytę z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Na płycie umieszczony jest relikwiarz w formie otwartego ewangeliarza.
W Wieliczce uczniowie zwiedzali kopalnię soli. Podziwiali podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Przeszli blisko 3 kilometry krętych korytarzy, pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Największą i najpiękniejszą podziemną atrakcja byla kaplica św. Kingi gdzie znajdują się relikwie św. Kingi. Kaplica znajduje się 101 metrów pod ziemią i jest jedna z największych kaplic.
Wycieczka ta pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Dnia 28.10.2017 (SOBOTA) – GODZ. 9.00 odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców klas IV-VI, na Hali Widowiskowo-Sportowej w Łacku. Nasz drużyna pod opieką Pani Teresy Gancarczyk w składzie Paulina P., Justyna M., Katarzyna W., Emilia Ch., Martyna G., Patrycja Ł., Wiktoria T. Zdobyły II m🏆. Gratulujemy !!!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, to święto które zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, do 2007 roku święto było obchodzone corocznie w czwarty poniedziałek października a od roku 2008 przedłużono je na cały miesiąc. Dzieciństwo często kojarzy się nam z książkami czytanymi przez rodziców lub dziadków, a potem czytanymi samodzielnie. Dlatego też, w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowaliśmy w naszej szkole atrakcje związane z obchodami tego wydarzenia. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek szkolnych w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbył się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji nasza biblioteka już po raz trzeci przygotowała liczne wydarzenie promujące czytelnictwo i działalność biblioteki. Przybyli do nas zaproszeni goście, aby wspólnie uczcić to święto. Zaszczycili nas swoją obecnością: wójt gminy Łącko – Jan Dziedzina, przewodnicząca rady gminy Łącko – Bernadetta Wąchała – Gawełek i Katarzyna Gromala – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku, którzy wspólnie z uczennicami klasy II Aleksandrą Lasyk i Emilią Skut czytali dzieciom książki. Trzeba również przypomnieć, że w naszej bibliotece do końca miesiąca można obejrzeć wystawę starych wolumenów, która u starszego pokolenia wyzwala wspomnienia z lat szkolnych i wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Mój ulubiony bohater książkowy”. Trwają także wybory na „książkę roku”. Można również poszerzyć ilość książek w bibliotece i podarować jakąś ciekawą publikację od siebie. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do korzystania z naszego księgozbioru.

Dnia 18.10.2017 drużyna dziewczynek w składzie Paulina Piksa, Justyna Mrówka, Katarzyna Wandas, Izabela Wójcik, Emilia Chwast, Patrycja Łacna, Martyna Groń, Daria Bielak wzięły udział w miedzygminnej halowe piłce ⚽ nożnej dziewcząt na hali sportowej w Rytrze gdzie zajęły II miejsce 🏆. Opiekunem drużyny jest Teresa Gancarczyk. Gratulujemy !!!

19 października uczniowie klasy V wraz z opiekunami p. Cecylią Zbozień i p. Joanną Kozą, wyruszyli na wycieczkę z "Książką w plecaku" na Szczereż, promując przez to czytelnictwo. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno naszej przyrody, zwłaszcza teraz jesienią, kiedy liście drzew przybierają różnobarwne kolory. Podczas wędrówki był czas na odpoczynek, jak również na lekturę. Na miejscu naszego celu u państwa Sopatów czekał na nas rozpalony grill i kort do tenisa ziemnego, gdzie uczniowie spędzili bardzo miło czas. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać do szkoły.

Dnia 17.10.2017 drużyna dziewczynek w składzie Paulina Piksa, Justyna Mrówka, Katarzyna Wandas, Izabela Wójcik, Emilia Chwast, Patrycja Łacna, Martyna Groń, Daria Bielak wzięły udział w gminnej halowej piłce nożnej dziewcząt na hali sportowej w Łącku. W finale pokonały szkołę podstawową z Jazowska 1:0 i tym samym zdobyły I miejsce w rozgrywkach. Opiekunem drużyny jest Teresa Gancarczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 12 października 2017 uczniowie kl V wraz z nauczycielką Teresą Gancarczyk wzieli udział w XVIII zlocie turystyczno-krajoznawczym "Młodzież z Chrystusem w III Tysiącleciu ". Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kadczy. Miejscem tegorocznego zlotu był Czarny Potok. Uczniowie naszej szkoły pieszo pokonali trasę od szkoły podstawowej w Maszkowicach do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. Po przybyciu na miejsce i krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w różańcu po którym był posiłek a następnie wspólna zabawa m.in. śpiewanie piosenek turystycznych, prezentacja skeczy.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą DZIEŃ NAUCZYCIELA, następnie w 1982r. zmieniono na DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W ramach jego obchodów uczniowie dziękują nauczycielom, wychowawcom szkolnym oraz przedszkolnym, a także pracownikom zatrudnionym w jednostkach oświatowych za ich trud i zaangażowanie we wkładany w ich edukację trud i cierpliwość. W naszej szkole, choć kilka dni później, święto obchodziliśmy bardzo uroczyście. 16 października uczniowie klasy III wraz z nauczycielkami p. Agatą Gromalą i p. Eweliną Żyłą przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Przedstawili również krótką humorystyczną inscenizację, a następnie wręczyli kwiaty nauczycielom i zaproszonym gościom. Życzenia w imieniu rodziców przekazała przewodnicząca Rady Rodziców pani Maria Cabała. Pan Dyrektor podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz wręczył nagrody i dyplomy uznania wyróżniającym się w pracy pedagogom. W tym roku Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Barbara Drabik, p. Barbara Wąchała, p. Joanna Koza, p. Beata Wąchała, p. Marian Pustułka. Wszystkim nauczycielom i pracownikom z okazji ich święta życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z pracy.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Nie ma śmieci – są surowce”. W naszej szkole z drobnym opóźnieniem odbyła się akcja „Sprzątania świata”. Tegoroczna edycja kampanii rozpoczęła się krótkim apelem, w którym wzięły udział dzieci klas 0-VII, po czym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na „wielkie sprzątanie”. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Uczniowie sprzątali tereny wokół szkoły oraz wyznaczone wcześniej tereny w miejscowości Maszkowice. Zakończeniem akcji obchodów „Sprzątania świata” w szkole, były rozgrywki sportowe na boisku, którym towarzyszył ogrom emocji i kibicowania. Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Najczęściej w zbiórce biorą udział dzieci ze szkół, ale coraz częściej przyłączają się do akcji także inne środowiska. Data sprzątania świata została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Niestety wielu turystów nie szanuje miejsc w których spędzają swój urlop. Jest to też swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety.

W dniach 2 - 6 października 2017 w kinie SOKÓŁ trwa 7 Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda. W trakcie jego trwania uczestnicy mają wyjątkową okazję na spotkanie z dobrym kinem, starannie dobranym i dopasowanym do możliwości młodych widzów. W ramach imprezy zaprezentowane zostaną atrakcyjne i wartościowe filmy wybrane z uwagi na wysoki poziom artystyczny i edukacyjny charakter. Tematem przewodnim tegorocznej edycji KinoJazdy jest Pan Kleks i jego magiczna Akademia. Każdy dzień festiwalu jest dla jego uczestników niezwykłą przygodą, pełną fascynujących przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie naszej szkoły w dniu 5 października mieli okazję obejrzeć film pt. „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii p. Mariusza Paleja, w którym zagrali sami znani aktorzy m.in. Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski. Film opowiadał o tym, co się dzieje, gdy zamykamy oczy i zasypiamy... Magiczne drzwi prowadzą do świata we śnie. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Po jego obejrzeniu mieliśmy możliwość spotkania z reżyserem, w którym nasi uczniowie aktywnie brali udział: zadawali mnóstwo pytań dotyczących filmu, jak również pracy reżysera . Następnym punktem festiwalu były warsztaty robotyki: Akademia Wynalazców, w ramach których dzieci miały okazję zetknąć się ze światem robotów kojarzącym się głównie z filmami fantastycznymi, jak choćby postać Wielkiego Elektronika w filmie „Pan Kleks w kosmosie” czy stworzona przez Golarza Filipa lalka – Alojzego w Akademii Pana Kleksa. Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wykładu multimedialnego dotyczącego historii robotów i ich zastosowania w różnych dziedzinach naszego życia. Uczestniczyliśmy w pokazie robota NAO, który mówił m. in. w językach angielskim i polskim, chodził i reagował na otoczenie, wykonywał polecenia, pozwalał na szeroką interakcję z człowiekiem. Podczas warsztatów mogliśmy przekonać się, że nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna i trudna, a wiedza zdobyta podczas zabawy jest najlepiej przyswajalna.

29 września Nowy Sącz stał się miastem naukowców. Naukowe szaleństwo zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, w którym wzięliśmy udział. Małopolska Noc Naukowców to okazja zaszczepienia w młodych umysłach pasji tworzenia i zmieniania świata. Nauka przez zabawę daje możliwość lepszego poznania otoczenia oraz odkrycia tajemnic codziennej pracy naukowców, którzy z roku na rok starają się, aby nasze życie było lepsze, łatwiejsze i bardziej nowoczesne. To już jedenasta odsłona uczelnianego przedsięwzięcia, które na przestrzeni lat trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych imprez. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do wszystkich fascynatów nauki. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, bo przecież „nauka buduje świat i ułatwia życie”. Doświadczamy tego osobiście każdego dnia. Dla chętnych, jak co roku, przygotowany był program obfitujący w moc atrakcji m.in. liczne wykłady, prezentacje, warsztaty, konkursy i zajęcia sportowe. Nasi uczniowie wzięli udział również w konkursie organizowanym przez PWSZ pn. „Wyzwanie spadającego jajka”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać konstrukcję umożliwiającą ochronienie jajka przed rozbiciem w trakcie upadku z I piętra. Prace miały być wykonane przez uczniów samodzielnie i z dowolnych materiałów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, gratulujemy pomysłowości!!!

4 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018 oprócz uczniów klas 0-VII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice i najbliżsi, którzy przybyli na tę uroczystość. Ceremonię rozpoczęto od odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkiego apelu. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Antoni Łazarz, który powitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziałów „0” i klas I oraz ich rodziców.
Życzymy wielu sukcesów oraz moc radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów ich pociech.

Wakacje dobiegły końca. Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godz. 8.00 w naszej szkole. Busy będą o 7.30 zabierać dzieci z przystanków. O godz. 10.00 msza św. w kościele w Łącku.
Do zobaczenia!!!