Deklaracja dostępności
Razem na święta

EKOMODA

Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi, toteż powinniśmy dbać o swój wspólny DOM. Aby przypomnieć o tym ważnym dla każdego zadaniu w naszej szkole od 22 do 24 listopada trwała akcja o nazwie „ EKOMODA”. Uczniowie klas od 0-III pod kierownictwem swoich nauczycieli i rodziców dali  niepotrzebnym rzeczom drugie życie. Wykonali przepiękne ekozabawki z surowców wtórnych, które zachwycają swoim wyglądem, świadczą o wielkich talentach, jakie drzemią w każdym z wychowanków. Tak niewiele potrzeba, by z niczego powstało coś wartościowego. Kolejną ważną sprawą jest prawidłowe odżywianie się i promowanie zdrowego stylu życie, dlatego też 23 listopada uczniowie przynieśli do szkoły świeże warzywa i owoce, soki, wodę. Te produkty spożyli w ramach drugiego śniadania i obiecali wdrażać zdrową żywność w codziennej diecie.

Podopieczni z klas starszych czyli od IV-VIII razem ze swymi wychowawcami wykonywali proekologiczne plakaty, wypisywali hasła agitujące świadome korzystanie z darów ziemi. Na koniec akcji uczniowie poszczególnych  klas przebrali się w określone kolory, symbolizujące konkretne hasło proekologiczne.

Podczas tych dni uczniowie mieli frajdę z tworzenia przedmiot z recyklingu, plakatów oraz okazję, by zastanowić się nad misją, jaką mają do spełnienia względem środowiska, w jakim żyją.