Deklaracja dostępności
OKE w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Ministerstwo Edukacji i Nauki
BIP

Facebook

Pogoda

SZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI.

Matematyka powszechnie uważana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jedni ją kochają, a inni wręcz nie cierpią. Dzień Matematyki został wpisany do kalendarza świąt nietypowych i przypada 12 marca, natomiast 14 marca, obchodzony jest Dzień Liczby Pi. W naszej szkole te dwa święta zostały obchodzone pod hasłem „TYDZIEŃ MATEMATYKI - Matematyka jest jak kurz – jest wszędzie i już!”

W zmaganiach matematycznych wzięli udział uczniowie klasy V, VI, VIII. Zadaniem klasy VI było narysowanie i wycięcie figur geometrycznych oraz przypomnienie i zapisanie wzorów na  pola powierzchni tych figur.  Klasa V zmagała się z domino matematycznym. Swoje zadanie jednak rozpoczęli od ułożenia zdania „Matma jest ok!”, a następnie przystąpili do części właściwej, czyli układania domino. Natomiast klasa VIII to prawdziwi matematycy. W kreatywny sposób stworzyli żywy plakat promujący tydzień matematyki w swojej szkole. Zadaniem przewodnim tych uczniów było przekazanie najważniejszych informacji i ciekawostek na temat liczby PI. Pokazali również, że liczba PI to nie tylko stała matematyczna ale liczba, którą można się świetnie bawić.

Wszystkie klasy z dużym zaangażowaniem wykonywały przydzielone im zadania, które tak naprawdę nie wymagały specjalnej wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Przecież matematyka nie musi być ani nudna, ani trudna! Dzień Matematyki stworzono po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki.