Deklaracja dostępności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W dniu 2 września w Szkole Podstawowej w Maszkowicach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pan Dyrektor Antoni Łazarz serdecznie przywitał po wakacjach uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Na tę uroczystość przybył również wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, który również zabrał głos i życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.  Następnie Dyrektor przekazał zgromadzonym informacje o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji.

Myśląc o przyszłości nie należy zapominać o przeszłości. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju – rocznica wybuchu II wojny światowej.